RSS
czwartek, 05 stycznia 2012
Zadanie logiczne "Podobieństwa"

Na tych fotografiach zarówno Karol jak i Grzegorz noszą okulary, a Karol podobny jest do Artura. Bogdan ubrany jest w marynarkę podobną do marynarki Grzegorza, a Feliks taką jak Stefan. Fotografia Edmunda ma czarna tło, tak samo jak fotografia Wiktora, ale jednocześnie odnaleźć możemy podobieństwo pomiędzy Edmundem i Stefanem.Artur wygląda najstarzej. Czy potrafisz nazwać wszystkich mężczyzn?

13:56, takajabeztroska
Link Komentarze (2) »
piątek, 30 grudnia 2011
Diagram logiczny "Serwis aukcyjny"

SERWIS AUKCYJNY

Po śmierci pewnego pasjonata sztuki jego bratanek postanowił wystawić na jednym z internetowych serwisów aukcyjnych, otrzymane w spadku po wuju obrazy. Ustal cenę minimalną, rynkową i końcowa każdego dzieła, oraz jego tematykę i nowego właściciela.

 

1.Obraz o cenie wywoławczej 25000 zł został kupiony za kwotę z 100 zł większą niż obraz o cenie rynkowej 40500 zł, o 100 zł mniejszą niż obraz przedstawiający portret pewnej nadobnej damy, i o 200 zł mniejszą niż obraz zakupiony przez licytującego o nicku Porter.

2.Jeżeli obraz przedstawiający martwą naturę został kupiony drożej niż portret damy, to kupującemu o nicku Barman, udało się kupić obraz najtaniej. W przeciwnym przypadku, obraz który kupił zaczęto licytować od kwoty 25100 zł.

3.Obraz o najniższej cenie rynkowej został kupiony za kwotę o 100 zł większą niż kolorowa abstrakcja jednego z wiodących malarzy tego gatunku i o 100 zł mniejszą niż obraz wylicytowany przez osobę kryjącą się pod nickiem Lovelas.

4.Wspomniana abstrakcja nie osiągnęła ceny końcowej równej 30100 zł.

5.Lovelasa nie interesował obraz o najwyższej cenie rynkowej.

6. Cena rynkowa obrazu o cenie końcowej 30200 zł nie jest o 200 zł wyższa od jego ceny końcowej.

7. W przypadku dwóch dzieł sztuki: obrazu przedstawiającego martwą naturę, oraz nowego nabytku Lovelasa, różnica pomiędzy ceną końcową, a ceną wywoławczą była taka sama.

8. Jeżeli obraz wystawiony na aukcję za 25050 zł osiągnął najwyższą cenę końcową, to jego nowym właścicielem został Porter. W przeciwnym wypadku jego cena końcowa wynosiła 30200 zł.

9.A jeżeli Porter wylicytował obraz przedstawiający martwą naturę, to obraz o tematyce historycznej miał najwyższą cenę rynkową spośród licytowanych dzieł sztuki. W przeciwnym przypadku, przepiękny obraz przedstawiający wschód słońca trafił do licytującego z nickiem Barman.

10.Albo obraz o najmniejszej cenie rynkowej został kupiony za 30300 zł, albo pejzaż trafił do do jednego z dwóch licytujących Portera lub Marko.

11:48, takajabeztroska
Link Komentarze (1) »
czwartek, 29 grudnia 2011
Diagram logiczny "Sympatyczne gwiazdy reklamy"

SYMPATYCZNE GWIAZDY REKLAMY

Cztery firmy zajmujące się produkcją produktów dla dzieci i niemowląt, wyemitowało w TV reklamy swoich produktów, w których wystąpiło czterech chłopców w sympatycznych strojach. Który chłopiec jaką firmę reprezentował, za co był przebrany, i jaki towar reklamował?

 

1.Mikuś został przebrany za kaczorka, ale nie reklamował producenta zabawek.              

2.Loluś reprezentował firmę farmaceutyczną produkującą syrop na kaszel dla niemowląt.

3.Duduś reklamował firmę C, która nie zajmuje się produkcją środków higienicznych .

4.Pieluchy reklamowało dziecko przebrane za króliczka.                                                  

5.Produkt firmy A reklamował chłopczyk w stroju sympatycznego misia.                          

6.Firma D nie produkuje żywności dla niemowląt.

16:01, takajabeztroska
Link Komentarze (2) »
piątek, 23 grudnia 2011
Wesołych Świąt :)

20:26, takajabeztroska
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 17 listopada 2011
Zagadka matematyczna "Farma drobiu"

W pewnej mazurskiej wsi natknęłam się na farmę drobiu. Pytam właściciela z iloma kurczakami i iloma kaczkami rozpoczynał hodowlę. Oto co odpowiedział:

" W sumie z dwudziestoma pięcioma maleństwami. Dzisiaj mam osiem razy więcej drobiu, a przyrost kurczaków jest trzy razy większy niż przyrost kaczek".

Z iloma kurczętami i iloma kaczkami rozpoczął hodowlę, oraz ile kurcząt i ile kaczek ma obecnie?

18:15, takajabeztroska
Link Dodaj komentarz »
Zagadka "Dypomata"

Spytałam znajomego dyplomatę, co sądzi o pewnej sprawie. Odpowiedział:

" Wprawdzie nie zaprzeczam, iż nie będę negował, że nie jestem na "nie", jednakże będę negował, że nie powiem "nie" w sprawie, w której nigdy dotąd nie mówiłem "tak" ."

Co właściwie odpowiedział?

Tagi: zagadka
17:27, takajabeztroska
Link Komentarze (2) »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 13